Co můžeme skartovat

Je jasné, že můžeme skartovat dokumenty v papírové podobě. To je už dlouho velmi běžná záležitost. Nesmíme, ale zapomenou na to, že jak už jsem zmínil v části „Skartace“, můžeme skartovat i elektronická data anebo celé paměťové nosiče. Naopak je to někdy důležitější než ta papírová data. Na obyčejném pevném disku totiž může být obrovské množství dat, které zdaleka nemáte v papírové podobě. Proto kdyby došlo ke zneužití těchto dat, tak by to mohlo mít ještě horší následky než u dokumentů v papírové podobě.

 

Důležité je, že když se chcete zbavit dat například na pevném disku, tak se nesmíte spokojit s pouhým smazáním ve vašem počítači. To je velice častá chyba spousty lidí. Ne každý totiž ví, že když smažete data z disku, tak tam sice na první pohled jakoby nejdou a ukazuje vám to, že je disk volný, ale vůbec tomu tak není. 

Ty data tam stále jsou, ale jen nejsou vidět. Nepomůže tomu ani zformátování disku. Data definitivně zmizí, až když je přepíšete jinými. Je ale prakticky skoro nemožné je takhle všechny přepsat, protože nikdy nevíte, na jakém místě na tom disku přesně jsou. Bohužel stačí, aby se k tomu dostal někdo, kdo se v tomto oboru vyzná, a ten taková data z disku dokáže dostat.

 

Proto i v tomhle případě slouží skartace. Pokud máte takových dat a paměťových nosičů hodně skartaci musíte řešit často, tak je dobré si najít společnost, která se na to specializuje a udělá to za vás. V tom případě ušetříte spoustu práce a starostí. Vše totiž bude naprosto bezpečné.

 

Společnost REISSWOLF vám dodá profesionální služby v oblasti skartace a archivace dat.

Copyright (c) 2013  REISSWOLF